Zabudnite na nekonečné zaspávanie

Poznáte ten pocit, keď sa snažíte zaspať, no na plnej čiare zlyhávate? Prehadzujete sa z jednej strany na druhú a kontrolujete hodinky. Na druhý deň ráno sa cítite ako zombie a neviete sa dočkať, kedy zase pôjdete do postele? Stále vás však straší myšlienka, že zase nebudete vedieť zaspať. Presne pre vás vznikol Dospinox®, najmodernejšia forma melatonínu v spreji. A navyše s okamžitým účinkom!

Zabudnite na nekonečné zaspávanie

Poznáte ten pocit, keď sa snažíte zaspať, no na plnej čiare zlyhávate? Prehadzujete sa z jednej strany na druhú a kontrolujete hodinky. Na druhý deň ráno sa cítite ako zombie a neviete sa dočkať, kedy zase pôjdete do postele? Stále vás však straší myšlienka, že zase nebudete vedieť zaspať. Presne pre vás vznikol Dospinox®, najmodernejšia forma melatonínu v spreji. A navyše s okamžitým účinkom!

Prečo zvoliť Dospinox®?

Najrýchlejší nástup účinku
Najdôležitejší faktor pri výbere ideálneho hypnotika. Dospinox je sublingválna lieková forma, preto melatonín po užití obchádza pečeň ktorá melatonín metabolizuje a tým pádom sa vyhneme first-pass effectu. Melatonín v sublingválnom spreji zaúčinkuje RÝCHLEJŠIE, SILNEJŠIE a DOSIAHNE VYŠŠÍ PÍK V KRVI (ten je potrebný pre zaspanie). Jedlo môže takisto znižovať vstrebanie melatonínu z tabliet a z tabliet sa ťažšie vstrebáva melatonín aj u starších ľudí.
Plný účinok už pri prvej dávke
Pacient užíva iba vtedy, keď to potrebuje, nepotrebuje dávku „kalibrovať“. Rastlinné preparáty je potrebné používať spravidla cca 2 týždne pre dosiahnutie plného účinku! Preto patria rastlinné preparáty (lieky) skôr do rúk lekára a sú vhodné skôr na dlhodobejšie problémy so spánkom.
Opakované použitie neznižuje účinok
Vhodné aj na krátkodobé aj dlhodobé použitie, opakovaným použitím sa účinok melatonínu neznižuje.
Lepšia vstrebateľnosť u starších ľudí
U starších ľudí je vstrebávanie melatonínu z tráviaceho traktu (z tabliet) znížené. Sprejová dávková forma melatonínu (Dospinox®) sa však vstrebáva predovšetkým pod jazykom. Práve preto je využitie odporúčanej dávky u starších ľudí porovnateľné s využiteľnosťou rovnakej dávky, ak by ju užil mladší človek.
Vstrebanie melatonínu nie je znížené vplyvom jedla
Je dokázané, že jedlo môže znižovať vstrebateľnosť melatonínu z tráviaceho traktu. Inými slovami, keď neužijem melatonín v tabletovej forme nalačno, jeho účinok môže byť nižší ako keby som ho užil nalačno. Našťastie, Dospinox® sa vstrebáva už v ústach (pod jazykom), a preto jeho vstrebateľnosť z úst jedlo v zásade neovplyvňuje.
Nie je potrebné zapíjať
Tablety je potrebné zapíjať, sublingválny sprej nie. Neobsahuje cukor a má citrónovú príchuť. Po vstreknutí pod jazyk je potrebné podržať približne 30 sekúnd a potom prehltnúť.
Bezpečný
Melatonín je teluvlastná látka a navodzuje preto fyziologický spánok. Ak by sme melatonín porovnali napr. s prípravkom s rastlinnými výťažkami (valeriána), rastlinné výťažky ovplyvňujú širokú škálu receptorov, za normálnych fyziologických okolností neovplyvnenú a preto môže byť spánok menej prirodzený a môže sa vyskytnúť ranná „opica“.

Použitie v troch krokoch

Často kladené otázky

Ako sa používa Dospinox®?

Dospinox® je sublingválna dávková forma. To znamená, že sa ihneď neprehĺta, ale po nastriekaní pod jazyk by mal chvíľu ostať v ústach aby sa melatonín vstrebal. Približne po niekoľkých sekundách (optimálne 30 s.) sa dávka prehĺta.

Ako dlho Dospinox® pôsobí?

Účinok melatonínu môže pretrvávať 5 hodín. Preto sa 5 hodín po užití neodporúča viesť motorové vozidlá a/alebo obsluhovať stroje.

Je možné sa Dospinox®-om predávkovať?

Je preukázané, že melatonín, aktívna látka v produkte Dospinox® je pri krátkodobom užívaní bezpečný. Je to teluvlastná látka, ktorú si večer vyrába každý ľudský organizmus. Napriek tomu neodporúčame prekračovať uvedené dávkovanie. Ak pretrvávajú problémy so spánkom, poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom, ktorí môžu dávku upraviť podľa potreby.

Kedy môžem dávku zopakovať?

Dávku môžeme zopakovať podľa potreby pri nočnom prebudení.

Ovplyvňuje Dospinox® kvalitu spánku?

Pri krátkodobom užití odporúčaných dávok je nepravdepodobné, že melatonín (aktívna látka Dospinox®-u) negatívne vplýva na kvalitu spánku. Melatonín je teluvlastná látka, ktorá spolurozhoduje o tom, kedy človek zaspí a kedy sa zobudí. Za normálnych okolností si melatonín ľudský organizmus večer sám dokáže v dostatočnom množstve vyrobiť a počas spánku sa „spotrebováva“.

Ako dlho je možné Dospinox® užívať bez prestávky?

Dospinox® je určený na krátkodobé použitie, pretože už hneď pri prvom použití dosiahnete optimálny účinok. Ak pretrvávajú problémy so spánkom dlhšie ako 14 dní, odporúčame poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom o možných príčinách nespavosti.

Kúpite ma online

*uvedené ceny sú aktualizované raz týždenne, za rozdiely v cenách nezodpovedáme

Som aj v kamenných lekárňach
po celom Slovensku